Nahoru

Decentrální větrání, rekuperace a regenerace

Decentrální větrací jednotka OhioJste-li na našem webu poprvé, je dost pravděpodobné, že jste mnohé z těchto slov nikdy neslyšeli, nebo neznáte jejich pravý význam. Uvědomujeme si, že problematika decentrálního větrání je poměrně složitá, a proto bychom vám rádi přehlednou formou ukázali, jak takové decentrální větrání, rekuperace či regenerace vzduchu vlastně probíhají.

Co to je?

Princip rekuperace nebo regenerace vzduchu není nic složitého. Rekuperace či regenerační větrací systém znamená pravidelnou výměnu vzduchu za pomoci zpětného zisku tepla.

Decentrální větrání je technologie, se kterou se v dnešní době setkáváme stále častěji. V rámci decentrálního větrání se nainstalují větrací jednotky pouze do obvodové zdi budovy a není zapotřebí provádět komplikované potrubní rozvody. Tyto větrací jednotky jsou řízeny centrální řídicí jednotkou - regulátorem (například MZ-One), díky které si můžete nastavit nejen intenzitu větrání dle aktuální potřeby, ale poskytuje inteligentní řízení větracího systému pomocí čidel s možností individuální volby větrání v jednotlivých zónách.

Výhody decentrálního větrání

Decentrální větrací systémy se začínají na trhu prosazovat stále více, což například ukazuje studie společnosti zabývající se průzkumem trhů Interconnection consultig. Jejich výhody jsou nesporné. Oproti centrálním větracím systémům mají daleko nižší provozní náklady, jednoduchou údržbu (nevyžadují speciální firmy pro čištění potrubních rozvodů) a mají velice tichý chod. Jedná se o větrání s regenerací.

Historie technologie decentrálního větrání

Technologie decentrálního větrání není žádnou novinkou. V Německu se větrací systémy založené na tomto principu vyrábí již od 90. let, přičemž výrobce inVENTer GmbH je leaderem na trhu v této oblasti. Od té doby expandovalo decentrální větrání do celého světa.decentrální rekuperační jednotka

Pro Českou republiku je naše společnost A-Invent, s. r. o. výhradním dovozcem této technologie. Ve spolupráci s našimi partnery dodáváme naše větrací systémy do celé České republiky, Slovenska a částečně i Maďarska. Naše síť obchodních partnerů se neustále rozrůstá, a proto jsme schopni u našich větracích systémů poskytnout nejen nejlepší technologii, ale i nejlepší servis, navíc jsou všechny naše decentrální jednotky certifikovány nezávislými instituty. I díky tomu patříme mezi největší specialisty na decentrální větrání na našem trhu.

Pro koho je decentrální větrání vhodné?

Dalo by se říci, že decentrální větrací systémy jsou vhodné prakticky pro všechny. Naše společnost nabízí rozličné větrací jednotky pro různé typy budov. Na těchto webových stránkách najdete přehledně roztříděné druhy větracích jednotek podle typu budov, pro které jsou vhodné. Nabízíme například

Jaké větrací jednotky vybrat?

Ačkoliv lze decentrální větrací systémy použít prakticky všude, je třeba vždy zvolit ty správné jednotky zajišťující správnou výměnu vzduchu odpovídající individuálním potřebám daného objektu. Aby potřebná výměna vzduchu probíhala správně, je nezbytné vybrat správné druhy jednotek a správně je rozmístit. Nezkušený uživatel se při plánování může dopustit mnoha chyb. Proto nám prostřednictvím přehledného kontaktního formuláře zašlete více informací o vaší nemovitosti a my vám zdarma pomůžeme navrhnout správné umístění a typ větracího systému.

Pro některé typy domů či bytů máme dokonce předpřipravené sestavy větracích systémů. Ty si můžete koupit v našem e-shopu za předem stanovenou cenu. Díky e-shopu si můžete udělat představu o cenách našich produktů, cenovou kalkulaci pro konkrétní objekt, vám rádi připravíme sami dle typu navrhnutých jednotek a regulátorů.

Instalace větracího systému

Instalace větracího systému je velmi jednoduchá. Můžete si ji vyřešit sami za asistence kvalifikovaného elektrikáře (jednou z podmínek uznání případné reklamace je zapojení kvalifikovaným elektrikářem). V rámci našich služeb též můžete využít některého z našich obchodních partnerů, se kterými spolupracujeme, a nechat si větrací systém nainstalovat od něj. V našem případě lze nainstalovat náš větrací systém do nejrůznějších typů budov.

Pokud potřebujete pomoci s výběrem nebo instalací, kontaktujte nás.

ZDARMA PRO KLIENTY

Provádíme nezávislé návrhy na umístění větracích jednotek, vyhotovujeme cenové kalkulace a výpočty průtoku objemu vzduchu.

Vyplňte formulář

nová zelená úsporám

Naše produkty jsou registrovány ve státním dotačním programu NZÚ-SVT6975, SVT6976, SVT6977, SVT6980, SVT8405, SVT9472, SVT9473

Více o dotacích