Nahoru

inVENTer - jednoduše geniální větrání

 

Co je inVENTer

inVENTer se svojí dlouholetou tradicí byl prvním, kdo přišel na trh s decentrálním větracím systémem. I když prošel velkým vývojem, jedno stále zůstává zachováno: naše snaha o kvalitu, inovaci a výjimečný servis.

V roce 1999 byla inVENTerem vyvinuta technologie s keramickým výměníkem, která se etablovala na trhu a stala se standardem pro decentrální větrací systémy, nyní je tato technologie používána celosvětově. Od této doby jsou naše větrací systémy respektovány i jinými výrobci a oceňují je věrní zákazníci po celém světě.

Kontrola vnitřního klimatu je důležitá, protože

… v moderních, nízkoenergetických domech, je pro požadovanou minimální výměnu vzduchu samotné větrání okny nedostačující (DIN 1946-6 - abyste zajistili dostatečnou výměnu vzduchu v místnostech, je nutné otevírat okna alespoň 8x denně na 8 minut, což je prakticky neproveditelné). Důvodem je vysoká neprůvzdušnost plášťů budov.

… čistý a zdravý vzduch zaručuje obyvatelům pevnější zdraví, zvyšuje schopnost jejich koncentrace a je prevencí proti výskytu onemocnění dýchacích cest. V případě nedostatečné výměny vzduchu vzniká optimální klima pro tvorbu plísní a množení roztočů, s následným rizikem alergií a onemocnění dýchacích cest. Nezávislými studiemi byl v současné době již prokázán prudký nárůst onemocnění v dětském věku, zapříčiněný sporami plísní.

… díky pravidelné výměně vzduchu je předcházeno nejen výskytu plísní ve Vašem domově, ale i další škodlivé látky jsou automaticky odvětrávány.  Těmito škodlivými látkami rozumíme především vysoké koncentrace VOC plynů, které jsou ve vnitřních prostorách až 10krát vyšší než ve venkovním prostředí. Podílejí se na tom emise z některých stavebních materiálů a vnitřního vybavení (lepidel apod.), které mají po léta vliv na kvalitu vzduchu v interiéru.

Přednosti inVENTeru

 • žádné potrubní rozvody, nekomplikovaná instalace do obvodových zdí.
 • vhodné pro novostavby i rekonstrukce, zvyšuje hodnotu majetku díky prevenci vzniku plísní.
 • jednoduchá údržba a servis.
 • nepatrná spotřeba elektrické energie, úspora energie na vytápění díky keramickému výměníku.
 • integrovaný pylový filtr pro alergiky.
 • od sklepů po podkroví – řešení pro každého

Možnosti využití

Novostavby

V případě novostaveb je vhodné zakomponovat větrací systém již do stavebního projektu. V průběhu hrubé stavby je nejlepší vyřešit i elektroinstalaci a správné rozmístění větracích jednotek. V případě zděných domů, lze usnadnit pozdější instalaci větracího systému použitím předpřipravených stavebních prvků jako je instalační blok či stavební prvek Simplex.

Dodatečná instalace

I do stávajících objektů, lze tento větrací systém nainstalovat bez nutnosti velkých stavebních zásahů. Jednotlivé větrací jednotky jsou umístěné v obvodových zdech. K jejich pozdější instalaci je tedy zapotřebí vytvořit odpovídající otvor pomocí dnes již běžně dostupného jádrového vrtání a poté propojit jednotlivé větrací jednotky datovým kabely s ovládacím zařízením.

V čem se inVENTer liší od ostatních decentrálních větracích systémů

Decentrální větrací přístroje se zpětným ziskem tepla a s reverzním ventilátorem existují již od roku 1999. Tento způsob větrání byl vynalezen německým inženýrem panem Petrem Moserem, který později založil právě společnost inVENTer GmbH. Na českém i slovenském trhu se v průběhu let objevila celá řada prodejců decentrálních větracích systémů z různých zemí, nabízející přístroje různé kvality a cenové třídy.
Naše produkty zaručují originalitu celého systému. I v dnešní době má firma inVENTer GmbH vlastní vývojové a zkušební centrum, ve kterém stále pracuje na inovaci svých produktů. Každý rok přináší na trh další novinky či vylepšení stávajících výrobků. Vždy poskytujeme komplexní, podrobné, detailní a srozumitelné informace o výkonu a vlastnostech našich zařízení. Veškeré udávané technické údaje jsou přeměřeny, jak v našich laboratořích, tak nezávislými testovacími laboratořemi jako je TÜV. Naše výrobky mají certifikaci DIBt. Námi nabízené produkty mají prodlouženou záruční dobu na pět let a keramický výměník má dlouhodobou třicetiletou záruční dobu.

Základní informace o decentrálním systému inVENTer

 • inVENTer nabízí celou paletu výrobků určených pro konkrétní použití – viz přehledy dále.
 • zajišťuje nepřetržitou čtyřiadvaceti hodinovou výměnu vzduchu.
 • ventilátory větracích jednotek jsou napájeny bezpečným nízkým napětím.
 • regulátory nové generace umožňují zónové větrání.
 • na každý typ regulátoru lze připojit další čidla či senzory.
 • větrací systém lze připojit na inteligentní ovládání domů.
 • větrací systémy jsou osazeny speciálně vyvinutými ventilátory Xenion.
 • srdce větrací jednotky tvoří mimo keramického výměníku také zásuvný modul inVENTron.
 • inVENTer má v nabídce díky Inventinu nejtišší větrací jednotku na trhu.
 • k dispozici jsou mimo prachových filtrů třídy G4, také pylové, jemné pylové či aktivní uhlíkové filtry.
 • možnost dokoupení akustických tlumičů.
 • každý větrací systém lze doplnit protivětrnou zábranou.
 • instalaci může provádět jakákoliv stavební firma ve spojení s kvalifikovaným elektrikářem.
 • údržbu systému je schopen zvládnout konečný uživatel sám.

Základní pojmy

Xenion – ventilátor nové generace
 

Ventilátor Xenion je moderní ventilátor, dlouhodobě vyvíjený speciálně pro decentrální větrací systémy. Kombinuje poznatky z leteckého inženýrství i mechaniky tekutin. V Xenionu je spojený optimální výkon až do 58 m3/h a téměř neslyšitelný chod ventilátoru. Právě dvoustupňové automatické přepínání dělá tento reverzní ventilátor obzvláště tichým v i přechodových fázích. Pracuje extrémně tiše i při maximálním výkonu je jeho hlučnost nižší než 30 dB. Sofistikovaná geometrie lopatek ventilátoru zaručuje rovnoměrný přívod a odvod vzduchu a jejich uspořádání zabraňuje přímému průchodu zvuku zvenčí. Součástí ventilátoru je integrovaný snímač teploty bránící ochlazení interiéru v zimě. Inteligentní stabilizátor navíc zaručuje tichý chod i při silných větrných poryvech.

inVENTron – technologie zajišťující komfortní větrání budoucnosti

Oddělení pro vývoj a výzkum firmy inVENTer aplikoval své poznatky na základě aerodynamiky a proudění vzduchu do vývoje optimalizátoru průtoku vzduchu inVENTronu. Nová technologie inVENTron zasazuje reverzní ventilátor Xenion mezi dva usměrňovače. Tyto usměrňovače umožňují vzduchovému víru, který vzniká při chodu ventilátoru, vtažení i do míst za středem ventilátoru. Usměrňovač zajišťuje požadované proudění vzduchu i po změně otáček ventilátoru. inVENTron je koncipován jako dvojitý usměrňovač vzduchu, který eliminuje proudění vzduchu. Ve vývoji byl dán důraz především na specifické požadavky módu nasávání a odtahu – takzvaný princip push / pull. Tímto jsme stanovili milník ve výzkumu a vývoji decentrálních větracích systémů. Technologie inVENTron je patentovaná.

Inventin – součást extra tichého větracího systému

Inventin je akusticko-izolační vložka umístěná ve stavební průchodce, její materiál byl vyvinutý speciálně pro zvukovou izolaci. Zásuvný modul tepelného výměníku se skládající se z keramického tepelného výměníku a inVENTronu® je umístěný v této akustické vložce. Díky tomuto pojení je zvuková propustnost redukována na minimum, a to i při nejvyšším výkonu ventilátoru. Spojení těchto technologií nabízí větrací systém typu iV14-Zero.

ZDARMA PRO KLIENTY

Provádíme nezávislé návrhy na umístění větracích jednotek, vyhotovujeme cenové kalkulace a výpočty průtoku objemu vzduchu.

Vyplňte formulář

nová zelená úsporám

Naše produkty jsou registrovány ve státním dotačním programu NZÚ-SVT6975, SVT6976, SVT6977, SVT6980, SVT8405, SVT9472, SVT9473

Více o dotacích