Nahoru

Řízené větrání

decentrální větrací jednotka InventerNa našich webových stránkách je mnohokrát použit termín řízené větrání. Protože si uvědomujeme, že pro laika nemůže být tento termín vždy zcela jasný, dovolte pár slov o tom, co takové řízené větrání přesně je.

Řízené větrání vs. neřízené větrání

Všechny naše větrací systémy jsou systémy s řízeným větráním. Neřízené větrání je větrání pomocí oken, dveří či infiltrace. Vzduch se vymění, ale vy nikterak nemůžete kontrolovat či zadržet teplo, které spolu s vydýchaným vzduchem při tomto způsobu větrání odchází ven z objektu. Odvětrávání objektu tímto způsobem nejen že provádíte manuálně, ale navíc nikdy nedosáhnete potřebné výměny vzduchu, která by měla být 0,3 až 0,5 objemu vzduchu ve vnitřním prostoru za jednu hodinu. Naopak řízené větrání je takové, při kterém si přesně můžete určit jeho průběh. Je tedy možné stanovit jakou intenzitou se má větrat například v závislosti na denní době a části objektu. Řízené větrání je samozřejmě mnohem úspornější. Větrací systémy jsou navrhovány takovým způsobem, aby byl únik tepla co nejmenší. To je nejen ekologické, ale hlavně ekonomické. Proto se stále více lidí při vzrůstajících cenách tepla a stále více utěsněným - izolovaným obydlím přiklání k řízenému větrání.

Jak probíhá řízené větrání u našeho větracího systému inVENTer?

Řízené větrání s rekuperací je velmi jednoduché. Po celém objektu jsou v obvodových zdech rozmístěny decentrální větrací jednotky a ty provětrávají celý dům. Je nutné zajistit, aby větrací jednotky byly správného typu (prodáváme několik typů jednotek inVENTer, každé jsou však vhodné do různých typů budov), počtu a byly správně rozmístěné. Aby větrací systém dobře fungoval, rádi vám pomůžeme s naplánováním správného typu větrací jednotky a jeho umístění. Stačí nás kontaktovat a my zdarma připravíme návrh na umístění systému řízeného větrání spolu s výpočty potřebné výměny vzduchu a cenovou kalkulaci.

Můžete si také zakoupit již předpřipravenou sadu větrání pro některé typy bytů/domů, které najdete v našem e-shopu. Najdete zde přesně, pro jak velký prostor je tato sada určena a jaké jednotky obsahuje.

Všechny jednotky jsou řízeny regulátorem (v současnosti nabízíme jednoduché manuální regulátory či digitální vícezónový regulátor MZ One). Pomocí regulátorů můžete nastavit, v jaké intenzitě a provozním režimu má řízené větrání probíhat. Regulátor zasílá pokyny jednotlivým větracím jednotkám a řídí jejich činnost. Větrací jednotky tím pádem pracují synchronizovaně.

Pokud si chcete názorně prohlédnout, jak řízené větrání probíhá, podívejte se na animaci:

 

Nová zelená úsporám

Vzhledem k tepelným úsporám, které řízené větrání umožňuje, jsou výrobky inVENTer zahrnuty do dotačního programu Zelená úsporám. Konkrétně se jedná o dotační programy NZÚ-SVT6975, SVT6976, SVT6977 SVT6980. Znamená to tedy, že využitím řízeného větrání nejen šetříte náklady za vytápění objektu, ale zároveň můžete získat státní dotaci.

ZDARMA PRO KLIENTY

Provádíme nezávislé návrhy na umístění větracích jednotek, vyhotovujeme cenové kalkulace a výpočty průtoku objemu vzduchu.

Vyplňte formulář

nová zelená úsporám

Naše produkty jsou registrovány ve státním dotačním programu NZÚ-SVT6975, SVT6976, SVT6977, SVT6980, SVT8405, SVT9472, SVT9473

Více o dotacích