Skip to content

Hygiena při větrání

a. Důsledky znečištěného decentrálního větracího systému

Stejně jako u všech technických zařízení a předmětů vyžadují i větrací systémy pravidelné čištění a kontrolu. Pokud není větrací systém pravidelně čištěn, může dojít k tomu, že již není plně funkční. Tím mohou vznikat různé problémy, které mohou ohrozit jak zdraví a komfort obyvatel, tak stavbu samotnou. Znečištěné filtry, ventilátory nebo jiné konstrukční prvky zařízení vedou ke snížení objemu průtoku vzduchu. Sníženým průtokem vzduchu decentrálního větracího systému může mít celou řadu následku, které se vzájemně zesilují.

b. Čištění decentrálního větracího systému inVENTer

Zde naleznete snadno pochopitelné a přehledné pokyny týkající se decentrálního větracího systému inVENTer. Čištění může být samostatně provedeno v několika málo krocích.

Návod na údržbu

c. Náklady na čištění decentrálního větracího systému

Na rozdíl od centrálních větracích systémů může být čištění decentrálních větracích systémů prováděno kdykoliv a bez nutnosti odborné firmy. Uživatel nese pouze pořizovací náklady na jemné filtry, pylové filtry a filtry s aktivním uhlím.

Nejsou nutné žádné speciální čisticí prostředky. Na čištění postačí hadřík, štětec a teplá voda. Všechny součástky větracího systému jsou snadno přístupné, a proto je uživatel sám může snadno čistit.

Kromě toho decentrální větrací systémy nevyžadují žádné potrubní rozvody ve zdi, které jsou těžce přístupné a tím také obtížně čistitelné. Čištění decentrálního větracího systému může snadno provádět každý, a to s nízkými náklady.

Závěr:

Špatný vzduch způsobuje nemoci! Denně se nadechneme cca 17 000 x a při každém nádechu projde našimi plicemi 0,5 litru vzduchu. Proto bychom se měli vyvarovat vydýchaného vzduchu se škodlivými látkami. Zdravý a přefiltrovaný vzduch v místnosti je naproti tomu bez znečištění. 

Decentrální větrací systém může v případě plné funkčnosti zvýšit pohodu ve vlastním domově tím, že trvale zajišťuje příjemné klima v místnosti a nízkou koncentraci škodlivých látek a pylů. Je však nezbytné pravidelné čištění a údržba větracích zařízení. Decentrální větrací systém má s ohledem na manipulaci a náklady na čištění oproti centrálnímu větracímu systému výraznou výhodu. Čištění a údržbu lze provádět vlastními silami v několika málo krocích, čímž je zajištěno zachování funkčnosti těchto systémů.

Rychlý kontakt
close slider

    Srdečně vás vítáme u inVENTeru


    Po-Pá: 07:30 – 15:30